NASZE PROJEKTY
Noc Świętojańska 2013
Celem projektu jest integracja społeczna i wzmocnienie więzi międzypokoleniowej a także pobudzenie i zmotywowanie społeczności lokalnej do uczestnictwa w życiu kulturalnym i ich aktywizacja poprzez organizację imprezy z okazji Nocy Świętojańskiej w dniach 22-23.06.2013 r.
W ramach projektu zapewniono transport uczestników nad jezioro w Dargocicach, poczęstunek, występ zespołu muzycznego, występ grupy Fireshow, nagrody w konkursach, materiały do wianków i dekoracyjne oraz materiały promocyjne. Dofinansowanie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich wyniosło 8702,14. Wkład własny niepieniężny wyceniono na 1535,20
Aktywny rodzic, aktywne dziecko – remont i wyposażenie Klubu zdrowego stylu życia w Robuniu
Celem projektu jest poprawa warunków życia społeczności lokalnej, integracja między i wewnątrzpokoleniowa, zacieśnienie więzi sąsiedzkich oraz rozwijanie aktywności mieszkańców wsi poprzez remont i wyposażenie Klubu zdrowego stylu życia. W ramach projektu poniesione zostały koszty remontu w tym rozbiórki, demontaże, roboty budowlane, stolarka, wewnętrzna instalacja elektryczna i wodno – kanalizacyjna. Wyposażenie w dwupoziomową konstrukcję zabawową, w urządzenia do ćwiczeń dla dorosłych, wyposażenie aneksu kuchennego i magazynu. Dofinansowanie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich wyniosło 49997,97. Wkład własny niepieniężny wyceniono na 2515,20.
Aktywni w Gościnie
to projekt skierowany dla osób powyżej 60 roku życia z terenu Gminy Gościno. Projekt realizowany w ramach Rządowego Programu Na Rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych Na Lata 2014-2020 – Edycja 2019. Celem projektu jest rozszerzenie dostępności do usług społecznych m.in. edukacyjnych, poradniczo- doradczych, sportowych, turystycznych, kulturalnych i opiekuńczych. Utworzonych zostało 10 grup po około 10 osób, które brały udział w warsztatach i szkoleniach edukacyjnych: zajęcia z obsługi komputera, warsztaty z języka angielskiego i warsztaty teatralne. Zajęcia sportowe, w tym Nordic Walking, ćwiczenia z hantlami oraz taśmami do fitnessu. W ramach zajęć poradniczo – doradczych odbyły się zajęcia z dietetykiem, warsztaty ze wzmocnienia kondycji psychicznej, zajęcia z prawnikiem oraz zajęcia z pielęgniarką. Zajęcia rękodzielnicze, to warsztaty z filcowania. Wymienione działania prowadzone były przez wykwalifikowanych specjalistów zgodnie z zaplanowanym rodzajem zajęć od czerwca do grudnia br. Zadaniem kończącym był wyjazd do Teatru Dramatycznego w Koszalinie 15 grudnia. Zorganizowany został wyjazd studyjny do Poznania w dniach 12,13,14 września. Projekt obejmował również pomoc w formie wolontariatu dla osób z ograniczoną samodzielnością. W każdej grupie zgłosiły się chętne osoby, które w formie udokumentowanego wolontariatu udzielały wsparcia i pomocy osobom z najbliższego otoczenia. Serdeczne podziękowania kierujemy do wszystkich wolontariuszy, wielu z nich deklaruje dalszą pomoc i opiekę po zakończeniu projektu.
Budowa miejsc postojowych dla rowerzystów wraz z infrastrukturą towarzysząca w miejscowościach Pobłocie Małe i Gościno
wniosek o przyznanie pomocy został złożony za pośrednictwem Stowarzyszenia Lokalnej Grupy Działania „Siła w Grupie” do Wydziału PROW. 20 listopada 2019 roku w Urzędzie Miasta Gościno odbyło się podpisanie umowy przyznania pomocy w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego PROW na lata 2014-2020. Podpisania umowy dokonano w obecności Wicemarszałka Województwa Zachodniopomorskiego Olgierda Kustosza, Dyrektora Wydziału Programów Rozwoju Obszarów Wiejskich Artura Przybylskiego, Prezesa Stowarzyszenia Lokalnej Grupy Działania „Siła w Grupie” Włodzimierza Wróbla. Ze strony Stowarzyszenia „IMEJDA” umowę podpisały Prezes Edyta Bieńko i Skarbnik Milena Kowalik.